Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jazda próbna nową Octavią RS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jazda próbna nową Octavią RS

    Nie mam ACA. Mam FA w OIII 1,4 TSI. Działa na autostradzie i w mieście.
    Na autostradzie na pewno działa ustrzeżenie wstępne (małe samochodziki na Maxi-DOT) i ostrzeżenie o odległości (duży czerwony symbol na maxi-dot), ale nie maiłem okazji zauważyć ingerencji w hamulec.
    W mieście pomógł. Dojeżdżamy do świateł, 30-40 km/h. Blisko, zapala się żółte. Sam bym stanął, ale założyłem że auto przede mną pojedzie. A ono stanęło. Bez FA chyba bym stuknął. Niegroźnie, ale jednak. FA zadziałał zwiększając intensywność hamowania. odczuwalnie.
    Moim zdaniem warto.

  • #2
    Jazda próbna nową Octavią RS

    Cześć,

    chciałem zapytać czy ktoś się może orientuje kiedy w Polskich salonach pojawi się możliwość odbycia jazdy próbnej nową Skodą Octavią RS?

    Pozdrawiam,
    Jacek

    Komentarz


    • #3
      bolovox, byłem wczoraj w PolMocie na sokratesa- pomijam fakt, że poczułem się jak g.. w przeręblu bo usłyszałem że obecny RS to g.. a zasadniczo 1,4 TSI która jadę to potęga :roll:

      miły pan ze skwaszona miną poinformował, że oni nie przewidują takiej opcji- bo muszą zapłacić za uzyczenie takiego auta, no może zrobią wyjątek dla klienta flotowego

      na chwile obecną nie ma takiej opcji
      za 2 tyg będzie ale poza Warszawą 8)
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        Hehe, dobre

        No nic, najwyżej wybiorę się na wycieczkę poza stolicę, chociaż może któryś diler jednak się skusi i przyprowadzi RSa.

        Komentarz


        • #5
          W Poznaniu nie mieli jeszcze dokumentów 2-3 tygodnie temu, ale zapraszali na jazdę RSem

          Komentarz


          • #6
            Ja w Bohemii usłyszałem, że narazie dostali zamówienie na 1 szt. RS i póki co jest to zbyt mało "popularny" model jeżeli chodzi o zamówienia. Jak się coś rozkręci to ogarną RSa na jazdy próbne.

            bolovox, jeźdź do Kąkolewa na ten Zlot. Tam ma być prezentacja nowych modeli Skody, może pozwolą Ci zrobić runde. Albo przedzwoń i zapytaj czy taka możliwość będzie, żebyś zbędnych kilometrów nie robił.
            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

            Komentarz


            • #7
              Hmmm, na stronce jest:
              "Przepraszamy, limit zgłoszeń na zlot został wyczerpany."
              więc chyba już za późno na zapisy :/
              Poza tym moje obecne auto ostatnio kaprysi, więc chyba bym nie ryzykował takiego wojażu , ale dzięki za info!

              @qzim: hmm, widać w Poznaniu można, eh...

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez bolovox
                @qzim: hmm, widać w Poznaniu można, eh...
                Poznań to jakby nie było główna siedziba SAPu więc tam jako pierwsi mają wszystkie nowe modele.
                O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                Komentarz


                • #9
                  Aha, nie wiedziałem, póki co w temacie Skody jestem raczej ignorantem, dopiero planuję zakup, także każda informacja mile widziana .

                  Komentarz


                  • #10
                    Czy ktoś ma nowe wieści na temat RSki? Albo jest na forum ktoś kto ma już nową RS?


                    Moja RSka: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77117

                    Komentarz


                    • #11
                      No i stało się... Dziś były mikro testy RS Combi TDI w Częstochowie u Marszałka :diabelski_usmiech
                      Napiszę tak... jest dobrze, jak na rodzinny samochód

                      Najpierw specyfikacja autka:
                      - wersja Combi
                      - motor 2.0 TDI 184 KM
                      - skrzynia manual
                      - koła 18-tki
                      - kolor BlueRace czy jakoś tak

                      Wrażenia z jazdy na +:
                      - ropniak ciągnie aż miło do 4500obr/min bez odczuwalnego spadku mocy
                      - ZAJEBIŚCIE działa elektroniczna szpera
                      - skrzynia pracuje bardzo precyzyjnie
                      - dobrze wyprofilowana kierownica
                      - bardzo wygodne i DOBRZE trzymające fotele (180 cm i 82 kg żywej wagi)
                      - bardzo ładnie, czysto i głośno gra Canton :twisted:

                      Wrażenia na -:
                      - na tych kołach tłucze się tylny zawias
                      - brak elektrycznie sterowanych foteli
                      - i to tyle

                      Średnie spalanie z ok. 20km wyniosło 10,7, gdzie najwyższą osiągniętą prędkością było 1,9.


                      Teraz garść informacji ze Skody:
                      - zawias jest obniżony o 15 mm, zastosowano inne amory i spręzyny vs. "cywile"
                      - ponoć system Start-Stop utrzymuje smarowanie turbiny nawet po automatycznym wyłączeniu silnika
                      - Start-Stop jest ponoć nie wyłączalny nawet przez serwis, więc trzeba samemu pamietać o naciśnięciu klawisza po odpaleniu silnika
                      - łopatki przy kierownicy pozwalają na zmianę biegów w trybie D, nie tylko S.

                      Generalnie napaliłem się jak szczerbaty na suchary ]"]Photo Storage

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Qbek
                        Generalnie napaliłem się jak szczerbaty na suchary
                        a jak to cudo się ma do obecnego RSa?
                        bo to chyba interesujące
                        zwłaszcza, że większość rzeczy w obecnym RSie też jest
                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                        Komentarz


                        • #13
                          Qbek, jak możesz to przybliż wrażenia z działania elektrycznej szpery
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz


                          • #14
                            piramida, chodzi chyba o XDS który w obecnym RSie też występuje
                            mnie zasadniczo przydaje się w zimie przy wyjeżdżaniu z zasp :wink:
                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez piramida
                              Qbek, jak możesz to przybliż wrażenia z działania elektrycznej szpery
                              Nie ma tych wyraźnych dziur w napędzie, czego doświadcza się w cywilnych autach. Ani razu żadna z opon nie zapiszczała, mimo iż się starałem. Ani razu nie odczułem działania ESP, o co łatwo przy takiej mocy i bezlitosnym traktowaniem pedałem gazu.
                              Dla mnie rewelacja, co z resztą przesądza o wyborze RS zamiast Eleganca Może to i głupi powód (nie jedyny), ale dla mnie ważny.

                              Komentarz


                              • #16
                                Qbek, jeździłes obecnym RSem?
                                jak O3 RS ma sie do O2 RS?
                                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                Komentarz


                                • #17
                                  No tak, O3 vRS. Nie miałem do czynienia z poprzednim, bo mi się buda nie podobała, więc wziąłem bezpieczny dupowóz

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Qbek
                                    Nie miałem do czynienia z poprzednim, bo mi się buda nie podobała, więc wziąłem bezpieczny dupowóz
                                    hmm, myślę, że dobra byłaby opinia kogoś kto ma porównanie

                                    przesiadając się z O2 czy S2 cywilnego do RSa nie ma porównania- to tak jakbyś porównywał jazdę bryczką i gokartem :roll:
                                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      I bryczka, i gokart są tak samo twarde
                                      Na poważnie, to naprawdę można być zadowolonym z tego zawiasu. Przynajmniej ja, który po przesiadce z Mondeo MK4 cierpię po dziś dzień z powodu niewiedzy co się dzieje pod kołami...

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        @Qbek Czy po jezdzie probnej brał bys dla siebie na 18stkach czy jednak 17?


                                        Moja RSka: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77117

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Qbek
                                          - łopatki przy kierownicy pozwalają na zmianę biegów w trybie D, nie tylko S.
                                          No to przeciez nie jest nic nowego, przeciez one dzialaja w D, S oraz manualu (dzwignia w prawo na D). Oczywiscie mowa o aucie z DSG, bo jezdziles manualem


                                          A ja ciagle jestem ciekaw czy na 18" 4x4 tez beda ludzie narzekac ze tlucze.


                                          Ja pamietam po przesiadce z O1 na O2 z pakietem na bezdroza i uwaga kolach 16" tluklo strasznie z tylu :idea: Jak sie zawias ujezdzil, to potem bez wzgledu na cisnienie w kolach (2,3-3 bar) bylo ok.
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Mateusz_G
                                            @Qbek Czy po jezdzie probnej brał bys dla siebie na 18stkach czy jednak 17?
                                            Tylko i wyłącznie 17, bo auto rocznie będzie robić 60kkm, więc szkoda kręgosłupa. Za dużo jeżdżę gorszymi drogami, więc 18 odpadają.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Qbek
                                              Tylko i wyłącznie 17
                                              jakie fajne 17" polecicie na zimówkę :?: nie za bardzo orientuje się co można wziąć do OIIIRS. po wstępnym rekonesansie wybrałem coś takiego:

                                              O3 RS tsi & e92 M3

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                                Qbek, jeździłes obecnym RSem?
                                                jak O3 RS ma sie do O2 RS?
                                                zobacz tutajhttp://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69917&start=75
                                                ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
                                                mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Idzie to, to nieźle

                                                  jak dobrze pójdzie to RS będzie w salonie Lellek w Sopocie listopad/grudzień

                                                  [youtube] [/youtube]

                                                  Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                                  Fotki
                                                  Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                                  Fotki

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X